• curly

EPiFiZ BEZİ,ÇAM KOZALAĞI,HORUS GÖZÜ, 3. GÖZ,KALP GÖZÜ NEDİR? MİSTİK ANLAMI NEDİR?

Güncelleme tarihi: 21 Ara 2020

Epifiz bezi Hintlilerin alınlarının ortasına sürdüğü kırmızı boya,papaların adasındaki çam kozalağı,vatikanin önünde duran dev bronz çam kozalağı bize ne anlatmaya çalışıyor?Ruhun bilinmeyeni gördüğü göz olarak bilinen Horus gözü. Her şeyi gören göz bu… Piramidin üzerindeki ve tüm Antik medeniyetler…

Epifiz bezimiz 3 adet molekül salgılar:

1) Melatonin: Karanlıkta salgılanır. Hastalıklardan ve kanserden korur. Güneşi az olan karanlık ülkelerde kanser sayısının az olma nedeni epifiz bezinin karanlıkta daha çok melatonin salgılaması olarak görülebilir. Epifizi iyi beslemeliyiz. Epifiz ele geçtiğinde dış güçler karşısında boyun eğmeye başlarsın,onlara itaat edersin,onlar da senin itaatkar kalmanı ister.Benliğin bilinci kapanır,kötülüklere karşı başkaldırı kırılır. Yani halklar üzerinde denemeye başlamışlardır.

2) SERATONİN: Psikolojik rahatsızlıklardan korur.Şizofreni ve panik atak gibi psikolojik rahatsızlıkların oluşumunu önler.

3) DMT: En önemli molekül olan ruh molekülü olarak adlandırılır. En çok doğarken ve ölürken salgılanır. Şamanlar transa geçip öte alemle bağlantı kurmak için birtakım bitkiler kullanırlar. Sümer,Asur ve Anunnakiler başka gezegenden geldiğine inanılan tanrıların hep bir ellerinde epifiz bezini temsil eden tesvirler vardır. Sümer,Asur, Mısır,Maya medeniyetlerinde hepsinde bu semboller mevcut. Hatta Roma’ya kadar geliyor. Hristiyanlıkta kutsal kozalak. Vatikan önündeki bronz kozalak Papa asası ,Yunan tanrıları, Antik Güney Amerika ,Masonlar ise epifiz bezini bilimin ışığı aklın ışığı olarak adlandırmış.

Epifiz karanlıkta görme ve algılama özelliğine sahiptir. En çok geceleri ışıksız ortamlarda etkilidir.Firavun mezarları piramitlerin en karanlık odalarına konurdu. Işık görmezse 3.göz devreye girer ve öte aleme yolculuğa başlarlardı. Biz bunları bu yüzyılda öğrenirken onlar bunları binlerce yıl önce nasıl ve nereden biliyorlardı?

Sümer'in evrene açılan kapısı,Anunnakiler tarafından öğretildiği... Bir ellerinde hipofiz simgesi diğer ellerindeki çanta,kova ne ise içinde getirdikleri kimlerin tohumu idi,kimleri tohumlamışlardı? Ruh ve bedenin birleştiği hipofiz bezini nereden ve nasıl biliyorlardı?

Epifiz bezi Sufizm de 3.göz/kalp gözü olarak da ifade ediliyor. Göz ve retinası gibi,ışığa duyarlı,kapalı ve karanlıkta olmasına rağmen ışığa duyarlı. Karanlık odada uyurken bir şeyleri algılamamıza yarayan epifiz.

Mısırlılara göre epifiz bezi,tanrısal belirtilerin merkezi ve eminim ki alt sağ elin tuttuğu tenis topu da epifiz bezini temsil ediyordur. Epifiz bezi ve ot aynı tarafta. Ot epifiz nasıl etki eder? Sanal gerçeklik gözlükle birlikte düşünmek lazım. Epifiz bezi korunmalıdır. Epifizin düşmanları malumdur. Yeryüzünden değildir.İşte onların yeryüzündeki işbirlikçileri ve onların kralları ve yöneticileri florür maddesini bularak,senin florür almanı sağlayarak bu 3.gözünü yani hipofiz bezini kapatmaya çalışmaktadır. Ayahuasha çayı, Kargı kamışı ki sufi müzik için ney bu kamıştan yapılır. Mabed ağacı yaprağı, üzerlik tohumu ve çayı, Antik çağlarda ve tapınaklarda tüketilenler. Hindistan’da yaygın bu çaylar, çakralarin açılması için kullanıyorlar. Astral seyahat için de kullanmışlar.


#epifiz #üçüncügöz #mısırmedeniyeti

976 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör